104 placówki odwołały się od decyzji kwalifikacyjnych do sieci szpitali. Dyrektorzy oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowują się do odpowiedzi na te odwołania. Cała procedura zakończy się do 27 lipca 2017 r.

Zgodnie z przepisami, do 26 września wykazy mogą być jeszcze uzupełnione o placówki, które powstały w wyniku połączenia dwóch lub więcej podmiotów leczniczych. Ponadto dyrektorzy szpitali, którym nie udało się zakwalifikować lub np. są niezadowoleni z kwalifikacji do danego poziomu tzw. zabezpieczenia świadczeń, mogą się odwołać od decyzji dyrektora oddziału NFZ.

Do sieci szpitali zostały zakwalifikowane 594 lecznice, w tym 78 niepublicznych. Oznacza to, że znalazło się w niej ok. 95 proc. łóżek szpitalnych. Do tych placówek trafi ok. 93 proc. środków z 33 mld zł, jakie NFZ przeznacza na lecznictwo szpitalne.

Placówki znajdujące się w sieci zostały podzielone na sześć poziomów systemu zabezpieczenia. Pierwszy stopień to głównie szpitale powiatowe, drugi – ponadpowiatowe, a trzeci – wojewódzkie. Kolejne poziomy to szpitale: pediatryczne, ogólnopolskie, onkologiczne i pulmonologiczne.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA