Zimowe przymrozki powodują, że udajemy się po leki przeciwdziałające pierwszym objawom grypy. Firma Skilltelligence metodą crowdsourcingową zbadała, jakie leki chętniej polecają farmaceuci.

Jak wynika z badań, najczęściej rekomendowane są środki zawierające w składzie paracetamol i kwas askorbinowy, dostępne w saszetkach. Na 180 przebadanych aptek, aż 132 farmaceutów rekomendowało leki o takim składzie. Stężenie popularnego środka przeciwgorączkowego w polecanych lekach waha się od 500 do 1000 mg, z kolei kwas askorbinowy częściej znany jako witamina C występuje w nasileniu od 40 do 200 mg.

Tylko 48 farmaceutów poleciło na przeciwdziałanie pierwszym objawom przeziębienia środki zawierające w swoim składzie pseudoefedrynę, stosowaną w zapaleniach górnych dróg oddechowych. Ta substancja jako pochodna efedryny może jednak prowadzić do zaburzenia rytmu serca lub negatywnie oddziaływać na układ nerwowy. Jej stężenie w polecanych lekach waha się od 30 do 60 mg.

Zestawienie zostało sporządzone na podstawie 180 zgłoszeń, które pozyskano za pomocą platformy crowdsourcingowej Skilltelligence. Jej użytkownicy mieli za zadanie zapytać farmaceutę o polecany lek przeciwdziałający pierwszym objawom przeziębienia.

Źródło: Skilltelligence

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA