Zarząd Medicalgorithmics zdecydował o emisji obligacji korporacyjnych. Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na rozrój produktów oraz przeprowadzenie zapowiadanego kupna udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring.

Medicalgorithmics jest producentem urządzeń PocketECG służących do monitorowania pracy serca w warunkach domowych w celu wykrycia zaburzeń. Obecnie nasz udział, licząc pod względem obsługiwanych pacjentów, wynosi ok. 10 proc. – podaje spółka. Jak szacuje, wartość rynku usług i urządzeń związanych ze zdalnym monitoringiem pracy serca w 2016 r. wyniesie w USA ponad 800 mln USD.

Obecnie firma pracuje nad nowym produktem przeznaczonym do monitorowania rehabilitacji pacjentów kardiologicznych w warunkach domowych. – W USA takie usługi nie są refundowane. Największym wyzwaniem biznesowym dla naszej spółki jest stworzenie kodu refundacyjnego na takie świadczenia. Będzie to wymagało przeprowadzenia badań klinicznych, które mogą kosztować 2-7 mld dolarów – wyjaśnia prezes Medicalgorithmics.

Producent systemów do zdalnej diagnostyki pracy serca w perspektywie kilku lat chce zwiększyć udziały w amerykańskim rynku zdalnego monitoringu pracy serca z 10 proc. do około 30 proc. W tym celu chce zakupić 75 proc. udziałów za 34,1 mln USD w amerykańskiej firmie Medi-Lynx Cardiac Monitoring, która jest obecnie dystrybutorem urządzenia PocketECG na amerykańskim rynku.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA