Firma Alvogen wprowadza na rynek odpowiednik genetycznego leku ZoladexTM firmy AstraAeneca. Od maja 2016 r. produkt pod marką ReseligoTM dostępny jest w Bułgarii, Chorwacji, krajach bałtyckich, Rumunii, na Węgrzech, Islandii i w Polsce.

Preparat występuje w formie biodegradowalnego implantu, który uwalnia składnik aktywny przez okres jednego lub trzech miesięcy. Powoduje sztucznie wywołane obniżenie poziomu testosteronu u mężczyzn, a u kobiet estradiolu, umożliwiając terapię nowotworów wrażliwych na działanie hormonów, jak rak prostaty czy rak piersi. Dodatkowo, zawarta w nim goserelina jest stosowana w leczeniu niektórych niezłośliwych schorzeń ginekologicznych.

Według firmy analitycznej IMS, wartość sprzedaży leku ZoladexTM w Europie przekroczyła w 2015 r. 200 mln euro i na tyle szacowany jest rynek nowego leku.

Alvogen jest globalną prywatną firmą farmaceutyczną skupiającą się na rozwijaniu, wytwarzaniu i sprzedaży leków generycznych oferowanych bez recepty i produktów biopodobnych dla pacjentów na całym świecie. Spółka prowadzi działalność w 35 krajach i zatrudnia 2300 pracowników. Alvogen posiada cztery ośrodki produkcyjno-rozwojowe: w USA, Rumunii, Korei Południowej i Tajwanie. Ameryka Północna stanowi największy rynek firmy, a pozostałe kluczowe rynki to: Korea Południowa, Bałkany Zachodnie, Polska, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Tajwan, Tajlandia, Ukraina, Rosja, Japonia i Chiny.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA