Międzynarodowa firma farmaceutyczna Servier sfinalizowała proces przejmowania spółki Symphogen A/S. Stanie się ona centrum dla badań nad przeciwciałami, wzmacniając potencjał badawczo-rozwojowy Grupy – informuje koncern z siedzibą w Suresnes we Francji.

Symphogen będzie obecnie pełnić funkcję centrum Servier w zakresie wykorzystania przeciwciał w różnych obszarach terapeutycznych, w tym onkologii. Jako spółka zależna zachowa autonomię operacyjną. Kontynuowała będzie działalność w oparciu o własną kadrę pracowniczą. Siedziba spółki nadal będzie mieścić się w Ballerup w Danii.

W efekcie przejęcia, Christophe Thurieau, dyrektor wykonawczy Instytutu Badawczego Servier objął obowiązki prezesa zarządu Symphogen. Karin Garren, dotychczasowa dyrektor ds. operacyjnych Symphogen, została mianowana dyrektorem generalnym. Martin Olin, dotychczasowy prezes zarządu Symphogen, będzie wspierał proces zmian jako konsultant zewnętrzny.

– Finalizacja przejęcia firmy Symphogen znacząco poszerza możliwości Servier w zakresie badań nad wykorzystaniem przeciwciał w onkologii i innych obszarach terapeutycznych. Opracowana przez Symphogen efektywna platforma technologiczna do odkrywania i rozwoju przeciwciał wzmacnia nasz potencjał badawczo-rozwojowy oraz poszerza portfolio projektów badawczych. Jest to zgodne z naszym zasadniczym celem, jakim pozostaje zapewnienie ratujących życie terapii jak największej liczbie pacjentów na całym świecie – mówi Claude Bertrand, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Grupie Servier.
– Podobnie jak Symphogen, także Servier uważa innowacyjność i współpracę za kluczowe. Umożliwiają one rozwój nowych terapii z korzyścią dla pacjentów. Cieszymy się na dalszą współpracę przy rozwijaniu nowych opcji terapeutycznych z wykorzystaniem przeciwciał – komentuje Christophe Thurieau, dyrektor wykonawczy Instytutu Badawczego Servier i prezes Zarządu Symphogen.
– Finalizacja transakcji wyznacza perspektywę dla firm Symphogen i Servier. Dzięki przejęciu, które jest konsekwencją dotychczasowej udanej współpracy strategicznej, potencjał Symphogen wesprze realizację strategii badawczej Servier w obszarze przeciwciał – ocenia Karin Garre, dyrektor generalna Symphogen.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma zatrudnia łącznie 22 tys. osób w 149 krajach świata. W 2019 r. jej przychody wyniosły 4,6 mld euro. Grupa jest całkowicie niezależna. Pozwala to co roku inwestować 25% przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków oryginalnych) w badania naukowe oraz przeznaczać całość zysków na cele rozwojowe. Rozwój Servier opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu kluczowych dziedzinach:

  • schorzenia układu krążenia,
  • choroby immunozapalne,
  • choroby neurodegeneracyjne,
  • nowotwory i cukrzyca,
  • działalność w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych.

Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

Symphogen, spółka zależna Servier z siedzibą w Danii, dysponuje metodami odkrywania i badania przeciwciał. Posiada kompleksowe zaplecze do realizowania wczesnych faz rozwoju. Wykorzystywane przez Symphogen technologie pozwalają uzyskać przeciwciała o wyjątkowych właściwościach.

Red. (źródło: PAP, Servier)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA