Master Pharm, jedyny producent suplementów diety notowany na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, otworzył nową fabrykę w Łodzi. Inwestycja przyczyni się do poprawy wyników finansowych firmy.

Dzięki niej zrealizowany został jeden z głównych celów emisyjnych publicznej oferty akcji przeprowadzonej w kwietniu ubiegłego roku, z której spółka pozyskała 48 mln zł. Dzięki nowej fabryce w Łodzi i doposażeniu fabryki w Mielcu moce produkcyjne grupy wzrosną o 40–50 proc.

– Pierwsze komercyjne produkcje z wykorzystaniem nowych sił przerobowych ruszą w II kwartale br. Spodziewamy się, że poniesione nakłady korzystnie przełożą się na wyniki grupy już w 2017 r. – mówi Jacek Franasik, prezes Master Pharm S.A.

Producent suplementów diety chce uzyskiwać dynamikę wzrostu większą niż średnia rynkowa. W 2016 r. przychody grupy ukształtowały się na zbliżonym poziomie, w stosunku do wyników uzyskanych rok wcześniej – wyniosły 48,9 mln zł. Zysk netto zmniejszył się natomiast o 11,2 proc., do 7,4 mln zł.

– Niższa rentowność wynikła przede wszystkim ze wzrostu kosztów wynagrodzeń, usług obcych i zarządu, związanych z rozbudową i organizacją zaplecza produkcyjnego. Zakład do końca roku nie był wykorzystywany do prowadzenia komercyjnej działalności, co miało wpływ na brak przychodów i spadek wyniku finansowego – tłumaczy Jacek Farnasik.

Master Pharm S.A. powstał w 2002 r. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie kontraktowej produkcji suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych, preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w kwietniu 2016 r.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA