#Jestpraca to grupa stworzona przez spółki Pelion. Osoby, które na skutek epidemii koronawirusa straciły pracę, mogą znaleźć ofertę i starać się o nowe zatrudnienie. Grupa utworzona na Facebooku skupiła dotąd 700 osób i ich liczba z tygodnia na tydzień rośnie.

Część osób należących do grupy #Jestpraca już znalazła nowe zajęcie lub rozpoczęła proces rekrutacyjny. Grupa jest otwarta dla każdego, przystąpienie do niej jest darmowe i nie wymaga żadnych zobowiązań – informuje Pelion .

Zamrożenie gospodarki związane z ograniczeniami wywołanymi epidemią niemal natychmiast przełożyło się na rynek pracy. Ludzie z dnia na dzień tracili stabilne źródła dochodu, ponieważ unieruchomione firmy zareagowały zwolnieniami czy zapowiedziami redukcji. W odpowiedzi firma Business Support Solution we współpracy z innymi spółkami Pelion utworzyła na facebooku grupę #JestPraca.

Szybko udało się skupić w jednym miejscu grupę przedsiębiorstw z całej Polski oferujących pracę w firmach produkcyjnych, magazynach, a także w sektorach: rachunkowość, kadry i płace, finanse, IT, administracja, doradztwo.

Spontanicznie zareagowaliśmy na niepokojący rozwój sytuacji na rynku pracy, chcieliśmy zaoferować zwalnianym ludziom swoją wiedzę, kontakty lub nową pracę. Szybko zorientowaliśmy się w skali problemu, zobaczyliśmy, że w zaledwie kilka tygodni skutki epidemii odczuło bardzo wielu pracowników. Obecnie nasza grupa liczy 700 osób, spośród których około 40% straciło pracę z powodu epidemii, zaś 60 % liczy się z jej utratą. Staramy się pomóc wszystkim. Nasze przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski – mówi Robert Gondzia, HR Business Partner w Business Support Solution.

Prowadzący grupę #JestPraca nie tylko pomagają znaleźć nowe zajęcie poprzez gromadzenia ofert pracy, ale przez działania wspierające. Pracownicy działu HR spółki Business Support Solution pełnią dyżury, by na bieżąco pomagać osobom poszukującym pracy np. w przygotowaniu dokumentów. Doradzają również w wielu sprawach związanych z procesem poszukiwania pracy: podpowiadają, co powinno znaleźć się w kompletnym CV, jakie pytania zadają rekruterzy, przekazują wskazówki jakich odpowiedzi warto udzielać podczas spotkań z przyszłym pracodawcą.

Liczba osób chętnych, które chcą dołączyć do grupy z dnia na dzień rośnie, średnio przybywa ich tygodniowo blisko 200. Do grupy mogą dołączyć wszystkie osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny oraz firmy zainteresowane zamieszczeniem swoich ofert pracy. Bezrobotni dołączający do grupy otrzymują zbiór ofert pracy od firm o stabilnej sytuacji, a także zastrzyk wiedzy dzięki poradnikom z obszaru HR.

Według analityków, rynek pracy znacznie ucierpi na skutek epidemii. Komisja Europejska szacuje wzrost bezrobocia w Polsce do poziomu 7,5 proc. (w lutym 3,3 proc.). Prognoza Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest jeszcze bardziej niepokojąca. Zdaniem MFW Polskę czeka w tym roku bezrobocie na poziomie 9,9 procent, zaś w przyszłym na poziomie ponad 8 procent.

Spółka BSS SA powstała w 2008 r. jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku usługami outsourcingowymi. Świadczy usługi wsparcia w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości, konsolidacji sprawozdań, rachunkowości zarządczej, obsługi podatkowej oraz kadrowo-płacowej.

Red. (źródło: Pelion)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA