Wartość wygranych przez Biomed Lublin przetargów publicznych na dostawę do polskich szpitali produktów osoczopochodnych wytwarzanych przez francuską firmę LFB Biomedicaments przekroczyła 20 mln zł. Przychody ze sprzedaży tych produktów mają znacznie wyższe marże, niż pozostałe produkty sprzedawane przez spółkę, jak np. szczepionki.

W postępowaniach przetargowych, których wyników dotyczy informacja brały udział następujące produkty Emitenta: Nanogy 5 % Immunoglobulina ludzka normalna do podania dożylnego oraz Fortalbia 200mg/ml – Albumina ludzka, które zostały wyprodukowane w ramach umowy o współpracy z LFB Biomedicaments we Francji w zakresie usługowego frakcjonowania polskiego osocza należącego do spółki” – czytamy w komunikacie.

Biomed Lublin zawarł również wstępne porozumienie z funduszem inwestycyjnym, który ma zainwestować do 200 mln zł w budowę zakładu frakcjonowania osocza w Mielcu. Zakład ten ma być uruchomiony jeszcze w 2016 r.

Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych. W tym roku wprowadziła na rynek leki krwiopochodne wytworzone z polskiego osocza. Według danych za 2014 r., eksport generuje 27 proc. jej przychodów.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA