Producent suplementów diety otrzymał dofinansowanie w wysokości 453 tys. zł na badania nad składnikiem innowacyjnego preparatu medycznego dla kobiet. Zarząd spodziewa się kolejnych dotacji i planuje rozbudowę zaplecza badawczo-naukowego.

Projekt dotyczy opracowania innowacyjnego produktu z zastosowaniem składnika roślinnego. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 875 tys. zł, a 52 proc. tej kwoty objęte zostanie dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Realizowane przez Master Pharm inwestycje dotyczyły przede wszystkim rozbudowy i doposażenia zakładów w Łodzi i Mielcu o nowe urządzenia oraz linie produkcyjne. W kwietniu br. w Łodzi uruchomiono też nowoczesne laboratorium badawczo-naukowe oraz powołano jednostkę ds. badań i innowacji, prowadzącą prace nad nowymi składnikami suplementów diety. Spółka planuje rozbudowę obiektu, na którą zamierza przeznaczyć ok. 2 mln zł.

W związku z projektami rozbudowy mocy produkcyjnych, a także rozbudową zaplecza badawczego i planowanym zwiększeniem skali działań handlowych i marketingowych, spółka pracuje nad przygotowaniem kolejnego wniosku o dofinansowanie UE, które docelowo pokryć ma 45 proc. kosztów inwestycji.

W wyniku tych działań firma spodziewa się stopniowego wzrostu sprzedaży oraz rentowności w nadchodzących kwartałach.

– Spodziewamy się, że 2017 r. przyniesie nam dwucyfrowy wzrost przychodów – ocenia Jacek Franasik, prezes Master Pharm S.A.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oprac. ŁG (źródło: Master Pharm, parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA