W ramach subskrypcji Mercator Medical złożono zapisy na 1,8 mln akcji spółki serii G. Wszystkie akcje były oferowane po cenie emisyjnej równej 17,50 zł za sztukę. Zapisy złożyły 24 podmioty, pomiędzy które rozdzielono wszystkie papiery wartościowe.

Wartość przeprowadzonej subskrypcji akcji wyniosła 31,5 mln zł. Łączne szacunkowe koszty emisji to 950 tys. zł. Oznacza to, iż firma pozyska z rynku giełdowego ponad 30 mln zł na inwestycje.

Mercator Medical zapowiadał, że kwota z emisji akcji zostanie wykorzystana przede wszystkim na sfinansowanie rozbudowy fabryki rękawic medycznych w Tajlandii. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi ok. 107 mln zł.

Grupa Mercator Medical jest liderem w Polsce oraz jednym z głównych producentów w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW, pozyskując z emisji akcji 29 mln zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA