W I kwartale hurtownia farmaceutyczna Neuca, lider na polskim rynku dystrybucji leków, zanotowała 30,7 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, w porównaniu z 35,5 mln zł zysku rok wcześniej.

W tym okresie przychody ze sprzedaży wzrosły o 7,5 proc., do prawie 2 mld zł. Według szacunków domów maklerskich, grupa w okresie styczeń-marzec zarobiła na czysto 35,7 mln zł.

– Dobry początek roku pozwala nam ze spokojem patrzeć na wypełnienie prognozy, która zakłada wypracowanie w tym roku 115 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych. W kolejnych kwartałach, oprócz realizacji celów finansowych, skupimy się również na wszystkich aktywnościach, które staną się podstawą do zwiększenia zysków w kolejnych latach – informuje Piotr Sucharski, prezes spółki Neuca.

Neuca jest polską firmą z 25-letnią historią, liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego przekracza 29 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm).

Red. (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA