JHL Biotech, tajwański producent biofarmaceutyków, dokonał niezwykłego zakupu. Złożył zamówienie na dostawę całej fabryki farmaceutycznej wyposażonej w najnowocześniejsze technologie. Jej komponenty wyprodukowane przez General Electric skierowano do Wuhan, stolicy chińskiej prowincji Hubei.

W Hubei rozwijają się największe na świecie zakłady o konstrukcji modułowej, produkujące biofarmaceutyki w oparciu o technologie jednorazowego zastosowania. Nowatorska koncepcja GE nosi nazwę KUBio.

Zakłady w Biolake Science Park w Wuhan zaprojektowano z 62 modułów. W nowym obiekcie zaplanowano produkcję niedrogich biofarmaceutyków przeznaczonych na rynki, na których obecnie ich cena jest bardzo wysoka.

GE Healthcare stworzyło KUBio jako kompleksowe rozwiązanie obejmujące: dostawę technologii do bioprzetwarzania, montaż zakładów i całościową koordynację projektu. Moduły wyposażone są w 80-90 proc. – posiadają zabudowany układ grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny, pomieszczenie czyste zgodne z farmaceutycznymi standardami oraz większość niezbędnego sprzętu.

Produkcja leków z wykorzystaniem plastikowych, jednorazowych pojemników eliminuje potrzebę ich czyszczenia i sterylizacji, wiążących się ze znacznymi kosztami. Dzięki temu zakłady mogą być mniejsze i pracować w sposób bardziej wydajny. Można je także szybko przestawić na produkcję innego leku.

Koncepcja jest nowatorska i całkowicie różna od tradycyjnych metod. Dzisiaj 98 proc. zakładów produkujących biofarmaceutyki najpierw przechodzi etap projektowania, po nim następuje budowa, a kolejny rok trwa uruchomienie obiektu. W naszej koncepcji wszystkie etapy projektu realizowane są równolegle. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszczędzić nawet półtora roku na projektowaniu i budowie, a czas jest dziś na wagę złota dla producentów biofarmaceutyków – ocenia General Electric.

Biofarmaceutyki to nowy rodzaj leków powstałych z łańcuchów białek złożonych. Znajdują się dziś na pierwszej linii frontu walki z chorobami i stanowią najbardziej dynamicznie rozwijającą się grupę leków. Należy do nich choćby syntetyczna insulina czy leki zwalczające choroby nowotworowe, reumatoidalne zapalenie stawów i inne schorzenia.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA