58 proc. klientek aptek i drogerii przyznaje, że zażywa suplementy diety. Podobny odsetek respondentek (54 proc.) uważa, że suplementy diety mogą przynosić korzyści zdrowotne i można je zażywać bez ograniczeń. Suplementy diety są popularne wśród klientek aptek, drogerii i perfumerii, niezależnie od wieku respondentek. – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Wśród suplementów diety popularnych wśród Polek na pierwszym miejscu znalazły się środki wzmacniające włosy i paznokcie. Kategoria ta wskazana została przez 52 proc. respondentek. Kolejne pozycje zajęły środki poprawiające stan skóry (42 proc.) oraz środki wspomagające odchudzanie (23 proc.).

Miejscem, w którym Polki kupują suplementy diety, są głównie apteki. W placówkach tych pozyskuje je 79 proc. Dla porównania, zaledwie 17 proc. respondentek jako miejsce zakupu suplementów diety wskazało drogerię sieciową. Niewiele mniej, bo 16 proc., wybiera sklep internetowy. Badanie dopuszczało możliwość zaznaczenia kilku odpowiedzi.

– Z naszego badania wynika, że po suplementy diety częściej sięgają kobiety, które starają się zawsze wyglądać na osobę zadbaną, a jednocześnie przyznają, że chciałyby bardziej o siebie dbać. Bycie osobą atrakcyjną jest dla nich ważne. To też częściej osoby lubiące próbować nowe produkty. Respondentki sięgające po suplementy średnio kupują też więcej kosmetyków do pielęgnacji, niż kobiety, które ich nie stosują – komentuje Katarzyna Knothe, badaczka z ARC Rynek i Opinia.

Badanie dot. zwyczajów Polek związanych z zakupem suplementów diety przeprowadzone zostało przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (ankiety online) w dniach 14-18 maja 2015 r. wśród kobiet, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły dowolny produkt kosmetyczny i były osobami decyzyjnymi w zakresie tego zakupu. Badanie przeprowadzono na próbie reprezentatywnej dla ogólnopolskiej populacji internautów pod względem płci, wieku, wielkości miejscowości zamieszkania i województwa (700 osób).

Źródło: portalspozywczy.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA