Polpharma otrzymała tytuł „Pomorskiego Pracodawcy Roku 2018” w kategorii przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 250 pracowników. Konkurs skierowany jest do pomorskich firm, które mają znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu.

Plebiscyt został zorganizowany przez związek pracodawców „Pracodawcy Pomorza”, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Polpharma została wyróżniona za dobre wyniki ekonomiczne, udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, upowszechnianie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz tworzenie miejsc pracy przyjaznych pracownikom.

Jesteśmy największym pracodawcą w regionie Kociewia i jednym z największych w województwie pomorskim. Inwestujemy w rozwój nowoczesnych produktów i technologii, przyczyniając się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki. Stwarzamy atrakcyjne warunki pracy i możliwości rozwoju kariery w kraju dla najzdolniejszych naukowców. Polityka personalna Polpharmy opiera się na przyjętych wartościach, systemie kompetencji zawodowych i otwartej komunikacji. Włączamy się także w inicjatywy lokalne, tworzące pomost pomiędzy światem nauki a biznesem. We współpracy z pomorskimi szkołami i uczelniami prowadzimy projekty edukacji dualnej i inne inicjatywy, których celem jest podniesienie zaawansowanych kompetencji w regionie – mówi Tomasz Moys, wiceprezes zarządu Polpharmy.

Polpharma należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie. W Grupie Polpharma i spółce stowarzyszonej zatrudnionych jest ponad 7500 osób. Działaność prowadzi 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 200 znajduje się w fazie rozwoju. Grupa wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Znaczącą część portfela produktowego stanowią leki dostępne bez recepty (OTC). W ofercie znajdują się również suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki oraz fitofarmaceutyki.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA