W ub.r. polska spółka Medicalgorithmics nabyła 75 proc. udziałów w firmie Medi-Lynx Cardiac Monitoring z siedzibą w Plano (Teksas, USA). Wartość transakcji wyniosła 34,1 mln USD.

Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego systemu PocketECG, dostarczanego przez Medicalgorithmics. Działalność prowadzona jest na terenie USA.

Przychody z PocketECG pochodzą ze sprzedaży zarówno samego urządzenia do zdalnego monitorowania pracy serca, jak i abonamentów finansowanych z ubezpieczenia zdrowotnego. W kwietniu br. Medi-Lynx złożyła blisko 10 tys. wniosków o płatność do ubezpieczycieli. W I kwartale firmy AMI (świadczy za pomocą systemu PocketECG usługi diagnostyki medycznej na terenie USA) oraz Medi-Lynx złożyły razem 17,1 tys. takich wniosków.

Jak podkreślają eksperci, pozwala to inwestorom z optymizmem spoglądać w przyszłość polskiej firmy, ponieważ ponad 90 proc. jej przychodów generowane jest z rynku amerykańskiego, gdzie za usługi Medicalgorithmics płacą ubezpieczyciele.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 r. innowacyjna spółka high technology, działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Jest właścicielem i wytwórcą najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca – PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Azji. Dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. przeniosła się na warszawską GPW z rynku giełdowego NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA