Szczepionka Pfizer/BioNTech ma być skuteczna na nowy szczep koronawirusa. Szef BioNTech Ugur Sahin poinformował, że jego firma podejmie w najbliższych dniach badania nad zmutowaną wersją wirusa.

Europejska Agencja Leków i Komisja Europejska wydały zgodę na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw Covid-19 firm Pfizer i BioNTech. EMA podała, że szczepionka przeciw Covid-19 firm BioNTech i Pfizer, która nosi nazwę Comirnaty, wykazała skuteczność na poziomie 95 proc. w badaniach klinicznych.

Ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia Maria Van Kerkhove zapowiedziała, że więcej informacji na temat nowego szczepu koronawirusa powinno się pojawić w najbliższych dniach. Oświadczyła, że na razie nie ma dowodów na to, że powoduje on cięższy przebieg choroby.

Ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan stwierdził, że trwają też badania, mające ustalić, czy nowy szczep wirusa reaguje na opracowane niedawno szczepionki, które powinny uodparniać na dość szerokie spektrum odmian koronawirusa.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA