Najnowocześniejsze technologie telemedycyny będą testowane w ukraińskich wsiach. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, która wprowadza możliwość zdalnej diagnostyki, poradnictwa i leczenia z wykorzystaniem sieci Internet.

Prezydencka ustawa nr 7117 staje się ratunkiem dla ponad 10 mln mieszkańców wsi po przyjęciu morderczej rządowej „reformy medycznej”. Teraz rząd będzie zobowiązany stworzyć we wsiach na terenie całego kraju nie tylko sieć telekomunikacyjną, ale też punkty pierwszej pomocy, ambulatoria, ośrodki medyczne, gabinety medyczne, mobilne gabinety medyczne oraz apteki.

By zacząć wprowadzać tę ustawę w życie, rząd musi zapewnić wszystkim tym instytucjom nie tylko komputery, oprogramowanie i dostępem do Internetu, ale też wszystkie niezbędne środki transportu, co z kolei wiąże się z rozwojem infrastruktury transportowej i naprawą dróg.

Na bazie tych ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej będą tworzone punkty telemedycyny. Każdy pacjent z najdalszych wsi będzie mógł uzyskać fachową poradę od lekarza ze szpitala obwodowego, a w razie potrzeby nawet od kijowskich profesorów.

Pomoc medyczna może zostać udzielona także chorym mieszkańcom wsi pod kierownictwem i nadzorem specjalisty za pomocą środków telekomunikacji.

Red. (źródło: wschodnik.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA