Terminy szczepień przeciwko COVID-19 Polacy spoza grupy priorytetowej będą mogli ustalać od 15 stycznia. Zapisy będzie się można robić poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od połowy stycznia 2021 r. terminy szczepień przeciwko COVID-19 będą mogły ustalać osoby, które nie są objęte pierwszeństwem szczepienia. W pierwszej kolejności sczpepinki przyjmie tzw. grupa uprzywilejowana z powodu wykonywania określonego zawodu narażającego w wyższym stopniu na ryzyko zakażenia, np. medyków, farmaceutów, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych czy też ze względu na podeszły wiek. Polacy spoza grupy priorytetowej będą mogli zapisywać się na szczepienia od 15 stycznia 2021 r. Odbędą się one w tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509.

Mamy przygotowaną już infolinię pod numerem 989, pod którą będą zbierane zapisy. Ale zapisy robić będzie można też innymi kanałami: w swojej pobliskiej przychodni czy poprzez elektroniczny formularz, który będzie dostępny na stronach internetowych związanych z resortem zdrowia. Wszystkie te metody zostaną uruchomione 15 stycznia. Wtedy będziemy bowiem dokładnie wiedzieć, do jakich punktów można się już zapisać – wyjaśnił minister Niedzielski.

Szczepienia na początku odbywać będą się w wyznaczonych szpitalach. Pierwsza partia 10 tys. szczepionek rozdystrybuowana zostanie między 72 placówki, stanowiące pierwszą linię walki z epidemią.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA