Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wykryła sieć aptek, które sprzedawały towary przemycone z obszaru Donieckiej Republiki Ludowej, Ługańskiej Republiki Ludowej oraz Rosji – poinformowały ukraińskie organy ścigania.

W obwodzie odeskim Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z prokuraturą i przedstawicielami Państwowej Służby Ukrainy ds. Leków i Kontroli Narkotykowej zlokalizowała sieć aptek, w której handlowano podrobionymi lub pochodzącymi z przemytu lekami.

Jak poinformowało biuro prasowe Służby Bezpieczeństwa Ukrainy: „Podczas rewizji w niektórych pomieszczeń aptecznych stróże prawa zabezpieczyli wiele nielegalnych i podrobionych leków, w tym o silnym działaniu”.

Odkryto przemycane leki, produkowane w Rosji lub na tymczasowo okupowanych terytoriach oraz 250 tys. hrywien nieuwzględnionej gotówki. „Wszystkie apteki sieci zostały wyposażone w specjalne skrytki do przechowywania falsyfikatów i przemycanych leków, a jedna z aptek działała bez licencji lub oficjalnego prawnego zezwolenia” – podano w komunikacie.

Wszczęto postępowanie karne na podstawie art. 305 Kodeksu karnego Ukrainy. Dochodzenie jest w toku.

Red. (źródło: wschodnik.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA